ZiskejZdravi.cz

Výborné kynuté ovocné knedlíky z celozrnné mouky

A k tomu ještě bez cukru a se spoustou semínek. Nevěříte? Stačí když posypku vyměníme za zálivku, kterou si rozmixujeme ze slunečnicových a sezamových semen, sojové smetany či mléka a medu. Knedlíky jsou výborné a dlouho vám v míse ležet nevydrží, uvidíte.

  • bez mlékabez mléka
  • bez cukrubez cukru
  • veganvegan

Ingredience porce

Příprava receptu

V míse si smícháme mouky, sůl, droždí a přidáme ostatní ingredience. Vodu lehce zahřejeme, aby byla vlažná a přidáme do mísy. Vypracujeme těsto aby bylo vláčné, ale nelepivé, trošičku tužší než na koláče. Vodu buď ještě přidáme nebo naopak přisypeme mouku, podle těsta. Necháme pod utěrkou kynout cca 20 minut. Mezitím si připravíme ovoce na plnění a zálivku ze semínek a medu.

Těsto si rozdělíme na 4 části a vždy z jedné části si jemně utvoříme váleček, který rozkrájíme na špalíky. Z nich pak opatrně na talíři s moukou tvoříme placku do které zabalíme jahody, nebo třešně, švestky, meruňky... Jemně poválíme v mouce a necháme opět kynout v teple. Dobře to kyne v troubě zahřáté na 50 stupňů ale otevřené. Potom knedlíky vložíme do většího hrnce s vroucí, trošku osolenou, vodou a necháme vařit cca 4 minuty z jedné strany, otočíme a 4 minuty z druhé strany. Jeden knedlík vyndáme a pro jistotu rozkrojíme jestli je těsto dobře udělané a pak teprve vyndáme všechny. Když knedlík vytahujeme z vody musíme do něj hned píchnout vidličkou, aby vyšla pára a knedlík se nesrazil a pokud knedlíky hned nepodáváme na stůl polijeme je trochu olejem, aby se neslepily.

Na talíři posypeme pšeničnými klíčky a zalijeme sladkou zálivkou, případně ještě javorovým sirupem. Přejeme dobrou chuť.


Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo