ZiskejZdravi.cz

Medový ovocňák - dort bez cukru a plný síly

Ořechy, med a ovoce, to jsou základní ingredience tohoto zdravého a výživného dortu. Ne nadarmo se říká že ořech v medu dodá síly, a v takovéto lahodné kombinaci jistě obzvlášť. Jistě tento dort potěší nejen vaše děti a vy budete mít navíc dobrý pocit, že nemlsají nezdravý cukr. Proto pochutnávejte si, ale přesto všeho s mírou. Ořechů se nemá jíst velké množství a už vůbec ne mezi hlavními jídly :-)

  • 35 Minut35 Minut
  • Ze surovin, které neobsahují lepek.bez lepku
  • bez mlékabez mléka
  • bez cukrubez cukru
  • veganvegan

Ingredience porcí

Poleva

Náplň

Příprava receptu

Vločky a vlašské ořechy pomixujeme a dáme do mísy. Pak si umixujeme namočené datle s vodou a nalijeme na ořechy. Přidáme 3 lž oleje nejlépe panenského například řepkového lisovaného za studena a vše promícháme. Hmotu pak vtlačíme do spíše větší kulaté formy a můžeme dát na 20 minut lehce zapéct při 150 0C (kdo nechce nemusí).

Pak si připravíme krém z kešu ořechů a citrónové šťávy. Med si raději kvůli dobrému mixování rozpustíme ve vodní lázni a již mixujeme dohladka. Krém natřeme na připravený korpus, na něj poklademe ovoce jakéhokoli druhu a jdeme na polevu.

Ta je také jednoduchá. Klasický hustší pudink, ale ne v mléce. 0.5 l moštu zahřejeme v hrnci spolu se 3 lžícemi medu a do zbylého 0.25l vmícháme dva pudinky.... Až se začne mošt vařit, opatrně vmícháme zbytek s pudinkovým práškem a necháme chviličku za stálého rychlého míchání probublat. Pak vlijeme na ovoce a zarovnáme. Necháme vychladnout. Zde je použit vinný mošt, ale můžete mít ovocňák například ananasový, nebo pomerančový, jakýkoli a bude jistě dobrý. Přejeme dobré pochutnání :-)


Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo